15A Digital LCD Power Programmable Timer Switch Relay Din Rail Mount Electronic Time Switch DC48V/12V/24V/110V/220V(220V)
★★★★★ 5.0 127 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by dreamlikeupholstery.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
RelaysSpecifications:Material: ABS Voltage: 48V/12V/24V/110V/220V Size: As Shown in the Picture Switching Contact: 1NO+1NC Capacity: 30 A Timer Range: 1min-168hr Average Error : 1S/24hour , 25 Display : LCD Mini Interval : 1min Temp. Range : -20 -50 Package Includes:1x Digital Timer
  • Relays
  • 15A Digital LCD Power Programmable Timer Switch Relay Din Rail Mount Electronic Time Switch DC48V/12V/24V/110V/220V
Model QHMGYLAE
Brand Name QHMGYLAE
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 50 Grams
Part Number QHMGYLAE
Manufacturer QHMGYLAE
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
127 ratings | 52 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (114)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (13)